Kurumsal

AR DA TARIM, 
İsmail Akşit, Arda Akşit ve aile bireylerinin katılımıyla kurulmuş bir A.Ş. dir.
Firma, 1980-2011 yılları arasında gerek zirai ilaçlar gerekse bitki besleme ürünleri ile çalışmış olup; geleceğe yönelik hedeflerinin güncellenmesi ile birlikte 2011 yılından itibaren yalnız gübreler ve bitki besleme ürünleri ile çalışmaktadır. Geleceğe yönelik hedeflerin güncellenmesi esnasında daha önceki dönemde kullandığı şirket ismini de değiştirerek ismini AR DA TARIM olarak yenilemiştir.
COMPO Türkiye Müdürü Sayın Sinan İncegöz’ ün dediği gibi ” Şirketin yeni ismi AR DA TARIM olduktan sonra gerisi teferruattır” sözünü hatırlayarak geçmişi geçmişte bırakıp; çalışmalarını kısa-orta ve uzun vadeli hedefler doğrultusunda başarı ile sürdürmektedir.

Logosundaki yeşil yaprak; tarımı, mavi su damlası; bereketi, dünya ise uluslararası markalar ve standartlarla çalışmayı simgelemektedir.

2005 yılında COMPO ile başlayan yeni nesil DMPP’li gübre çalışmaları tüm hızı ile devam etmekte olup , bayilere ve üreticilere daha iyi ve daha hızlı hizmet verebilmek amacıyla , yeni bir safhaya geçilmiş ve COMPO patenti,standartları ve gözetimi ile, DMPP’li gübre üretimi yapmak için bir tesis kurulmuş tur.

Bu tesis, bu anlamda Türkiye’de kurulan ilk tesis olup; 2014 ilkbaharında faaliyete geçmiştir. Bu tesisin kurulmasına paralel olarak; AR DA TARIM, bitki besleme konusundaki faaliyetlerine daha da yoğunlaşmak amacıyla, geleceğinin sadece COMPO ile birlikte olmasına karar vermiştir.

Böylece DMPP’li taban gübreleri, DMPP’li üst gübreler,DMPP’li damla sulama gübreleri, iz mineraller ve yaprak gübreleri ile çok geniş bir ürün portföyüne kavuşulmuş olup; üreticilerin her türlü bitki besleme ihtiyacına tüm sezon boyunca cevap verilecek konuma gelinmiştir.

Bayilere, üreticilere ve işbirliği içerisinde olduğu tüm kurumlara daha iyi hizmet edebilmek için deneyimli teknik kadrosu, her geçen gün daha da tecrübelenerek ve takviye edilerek, her zamankinden daha güçlüdür.

AR DA TARIM gücünü, ürünlerinin kalitesinden ve beraber çalıştığı bayi, üretici ve işbirliği içersinde olduğu kurumlardan almaktadır. 24.11.2014

 

Saygılarımızla

AR DA TARIM A.Ş.